FOTO+VIDEO/ Dani Alvesh prezantohet me shapka me gisht te Barcelona: Kamp Nou ka aromë titujsh!
Rikthimi i Dani Alvesh në Barcelonë është pritur mjaft mirë nga tifozët katalanas, por dhe nga vetë braziliani i cili deklaroi që ishte gjëja që dëshironte më shumë.

dani

DitĂ«n e sotme, 38-vjeçari Ă«shtĂ« prezantuar nĂ« Kamp Nou ku nuk ka munguar spektakli. VetĂ« Barcelona ka shpĂ«rndarĂ« njĂ« video ku Dani Alvesh i merr erĂ« barit tĂ« fushĂ«s duke u shprehur: “Ka aromĂ«n e Kamp Nout, ka aromĂ« titujsh, kupash”.

Videoja është bërë virale në rrjetet sociale duke entuziazmuar tifozët e Barcelonës për periudhën e artë që katalanasit kaluan vite më parë, ku pjesë e skuadrës ishte dhe braziliani.

alvesh

Por një tjetër detaj interesant gjatë prezantimit ishin shapkat me gisht që Dani Alvesh mbante në këmbët e tij. Ky veprim ishte jo pa shkak nga mbrojtësi, i cili në vitin 2008 ishte prezantuar me shapka me gisht kur transferohej nga Sevilja te Barcelona, dhe sipas tij kjo i solli fat.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.