FOTO+VIDEO/ Gardhe metalike dhe forca të shtuara sigurie, Tirana nën “shtetrrethim” për vizitën e Zelenskyt dhe samitin për Ukrainën

fotovideo gardhe metalike dhe forca te shtuara sigurie tirana nen shtetrrethim per viziten e zelenskyt dhe samitin per ukrainen
fotovideo gardhe metalike dhe forca te shtuara sigurie tirana nen shtetrrethim per viziten e zelenskyt dhe samitin per ukrainen

Presidenti i Ukrainë Volodymir Zelensky ka mbërritur ditën e djeshme në Tiranë, ndërkohë që ditën e sotme pritet të mbajë një takim me kryeministrin Edi Rama.

Sot dhe nesër pritet gjithashtu të mbahen edhe dy samite, njëri për Ukrainën dhe tjetri për Europën juglindore, çka ka bërë që masat e sigurisë në kryeqytet të shtohen.

Në pamjet e siguruara nga LSA, duket fortifikimi i rrugëve që të çojnë drejt Kryeministrisë me gardhe metalike.
Të njëjtat masa janë marrë edhe në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillojë punët samiti për Ukrainën.

[embedded content]

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts