FOTO+VIDEO/ Pamjet e trishta, shkatërrohet plotësisht stadiumi i skuadrës ukrainase ku ka luajtur futbollisti i njohur


Viktimat njerëzore janë padyshim çmimi më i shtrenjtë që po paguan Ukraina këto ditë të vështira lufte. Por bombardimet ruse shkatërrojnë edhe infrastrukturat, dhe për pasojë edhe stadiumet. 

EstadioDesnaDR4

Kësisoj, nga Chernihiv, një qytet në veri-lindje të vendit, pak kilometra nga kufiri me Bjellorusinë, janë publikuar pamjet e stadiumit “Yuri Gagarin”, shtëpia e skuadrës Desna Chernihiv.

Ky stadium është shkatërruar plotësisht nga raketat e ushtrisë ruse. Nga ky stadium ka dalë edhe futbollisti i njohur ukrainas Andri Jarmolenko.  Për më tepër shikoni videot dhe fotot:

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.