FOTO+VIDEO/ Shpresë për duet me CR7-ën dhe tallje për Kejnin, çmendet rrjeti pas largimit të Mesit


Lajmi i largimit të Lionel Mesit ka ndezur jo vetëm shumë shpresa në radhët e tifozerive të ndryshme, por në të njëjtën kohë kanë sjellë edhe mjaft ironi në rrjetet sociale, diçka që nuk i ka shpëtuar shumë mediave të ndryshme për të bërë lajm.

EQGKxdxXUAsWFfW

Gjithsesi, nëse flasim për shpresë, ajo më e madhja i përket ultrasve të Juventusit, të cilët duke parë edhe shtimin e kapitalit nga ana e presidentit Anjeli me 400 milionë euro të tjera, ëndërrojnë për herë të parë në jetë një dyshe sulmuese me Kristiano Ronaldon.

newFile-2

Fantazi apo jo, kjo duket e vështirë të ndodhë duke parë pandeminë, ndonëse në futboll asgjë nuk është e pamundur.

Inter-Milan

Ndërkohë, shumë ironi kanë bërë tifozët e Totenhemit, të cilët tashmë janë tepër të nervozuar me yllin e tyre Herri Kejn. Fakti që Mesi ka dalë në merkato dhe Mançester Siti mund të heqë dorë nga gjiganti anglez për argjentinasin, shumë prej tyre kanë ironizuar: “Vëmë bast që pas rebelimit nesër Kejn kthehet në stërvitje me Totenhemin. Fundja përpara Mesi, Guardiola as që do ia hedhë sytë”.

Në të njëjtën prizëm edhe tifozët e Interit, të cilët duke parë se tashmë janë gati që të humbnin liderin e tyre, Romelu Lukaku, fansat zikaltër i kanë kërkuar Çelsit: “E sheh, u lirua Mesi. Ju lutemi, hidhini sytë nga Leo dhe na bëni edhe neve të lumtur”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.