Franca ndizet nga protestat për vrasjen e 17-vjeçarit, Macron merr vendimin e papritur: 45 mijë policë…

Qeveria franceze ka marrë sot vendimin që të vënë në gatishmëri 45 mijë policë për të vënë nën kontroll situatën e tensionuar me protestat që po mbahen pas vrasjes së një adoleshenti 17-vjeçar nga forcat policore pak ditë më parë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Brendshëm francez.

Më parë presidenti Emmanuel Macron kërkoi që në mediat sociale të kishte një filtër në lidhje me detajet që përcilleshin nga protestat, pasi sipas tij këto platforma po përdoreshin për të organizuar akoma më shumë njerëzit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts