Franca regjistron rekord rastesh të reja, 21 825 infektime në 24 orët e fundit, 130 të vdekur

Franca regjistroi shifrën rekord të 21 825 rasteve të reja të koronavirusit duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në mbi 3,9 milionë.

Sipas një deklarate nga Instituti i Shëndetit Publik njoftohet se 130 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, me çka numri i viktimave ka arritur në 88 600.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 24 818 persona, prej të cilëve 3 743 në kujdes intensiv, ndërsa numri i pacientëve që janë lëshuar nga spitali ka arritur në 265 295.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, që nga 27 dhjetori 2020 numri i personave që kanë marrë vaksinën kundër COVID-19 ka tejkaluar 3,77 milionë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *