Franca regjistron shifra rekord të infektimeve ditore, në 24 orë identifikohen mbi 260 mijë raste të reja me COVID-19

Prej ditësh Franca është përballur me shifra të frikshme të rasteve me COVID.

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga ekspertët, transmetueshmëria e lartë e Omicron ka nxitur rritjen e infektimeve.

Autoritetet njoftuan se në 24 orë u identifikuan 261, 481 raste të reja.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 204 qytetarë humbën jetën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në mbi 125, 000 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.