Francë, qindra familje pa energji elektrike për shkak të stuhive

Stuhitë gjatë natës kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në veriperëndim të Francës.

“Më shumë se 900 familje kanë mbetur pa energji elektrike për orë të tëra në rrethin veçanërisht të prekur të Loire-Atlantique”, raportoi sot transmetuesi France Info.

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, shërbimet e transportit hekurudhor u pezulluan përkohësisht, kurse degët e rëna të pemëve bllokuan disa rrugë.

Ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin, u bëri thirrje banorëve në zonën e prekur të qëndrojnë në shtëpi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *