Francë, tre të vdekur nga goditja e ortekut

Së paku tre persona kanë humbur jetën nga orteku në jug të Francës.

Aksidenti ndodhi në Villar-d’Arene në rajonin francez Hautes-Alpes (Alpet e Larta).

Xhandarmëria e Briancon-it, qyteti në lartësinë më të lartë mbidetare në Francë, tha se orteku ra në kanionin, i cili ndodhet në një lartësi mbidetare prej 3.169 metra.

Ekipet e shpëtimit të Francës dhe xhandarmëria dhe shërbimet malore nën ortek nxorën trupat e tre personave të vdekur.

Enti Meteorologjik i Francës lëshoi paralajmërim për ortekë të mundshme në gjashtë rajone në juglindje të Francës.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *