Freedom House publikon raportin për Kosovën, korrupsioni dhe ndikimi politik në gjyqësor, shqetësime të vazhdueshme

Organizata Freedom House me seli në Uashington publikoi të mërkurën raportin e saj për Kosovën, duke vlerësuar se ky vend vazhdon të jetë pjesërisht i lirë dhe nuk ka shënuar përparim, në veçanti në çrrënjosjen e korrupsionit dhe ndikimin politik në institucionet e drejtësisë. Raporti për gjendjen e demokracisë në Kosovë ngre shqetësime edhe për […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts