Frika e një lufte bërthamore, Lavrov akuzon mediat perëndimore: Po keqinterpretojnë kërcënimet e Rusisë, ne garantojmë se…

frika e nje lufte berthamore lavrov akuzon mediat perendimore po keqinterpretojne kercenimet e rusise ne garantojme se
frika e nje lufte berthamore lavrov akuzon mediat perendimore po keqinterpretojne kercenimet e rusise ne garantojme se

Ministri i Jashtëm i Rusisë eshte shprehur se se vendi nuk i ka bllokuar përpjekjet për të parandaluar luftën bërthamore.

“Mediat perëndimore keqinterpretojnë kërcënimet ruse,” tha Sergei Lavrov, duke folur në rusisht nëpërmjet një përkthyesi italian në TV italian.

“Rusia nuk i ka ndërprerë kurrë përpjekjet për të arritur marrëveshje që garantojnë se një luftë bërthamore nuk do të zhvillohet kurrë.”

Lavrov përsëriti pretendimet e Rusisë se vendi është i motivuar nga garantimi i sigurisë për ukrainasit pro-rusë në lindje dhe se po lufton kundër nazizmit në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts