Frika e një pushtimi rus/ Banka Botërore në krah të Ukrainës, premton 350 milionë dollarë ndihmë

Grupi i Bankës Botërore është i përgatitur të japë deri në 350 milion dollarë në Ukrainë , veprim që do të konsiderohet nga bordi i grupit përpara fundit të marsit, sipas një deklarate nga organizata të shtunën.

Pas takimi midis presidentit të Bankës Botërore, David Malpass dhe presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskiy, Malpass tha se grupi do të vazhdojë të mbështesë popullin dhe ekonominë ukrainase për “nevojat e tij financiare afatshkurtra dhe afatgjata”.

Malps
 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.