Frika nga sulmet ruse, Kharkiv ndërton klasa në stacionet e metrosë për mbrojtjen e studentëve

I detyruar për të mbrojtur studentët nga kërcënimi i raketave, qyteti lindor i Ukrainës, Kharkiv ka ndërtuar dhjetëra klasa në stacionet e metrosë, në mënyrë që disa studentë të mund t’i kthehen mësimit.

Kryetari i bashkisë së qytetit Ihor Terekhov tha se 60 klasa shkollash janë krijuar në stacionet e metrosë në Kharkiv përpara fillimit të vitit të ri shkollor në shtator.

Shkollat ​​në Kharkiv janë detyruar të kalojnë në arsim në distancë gjatë luftës, pasi disa raketa ruse mund të godasin qytetin në më pak se një minutë, kohë jo e mjaftueshme për t’i çuar studentët në strehimore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts