Frikë nga goditjet e raketave, shihni si fluturojnë pranë tokës avionët ukrainas (Video)

Ukraina është një mjedis ekstrem armiqësor për pilotët luftarakë, qofshin ata rusë apo ukrainas.

Sistemet e raketave tokë-ajër mbulojnë qiejt, duke filluar nga MANPAD-të “Stinger” të lëshuara me shpatulla deri te SAM-et e avancuara S-300 dhe S-400 me rreze të gjatë veprimi.

Avionët që kryejnë role sulmi tokësor përfshijnë Su-25 “Frogfoot”, një avion që po përdoret nga të dyja palët në këtë luftë.

Për shkak të kërcënimit SAM, pilotët shpesh fluturojnë ulët dhe shpejt për të shmangur kërcënimin e paraqitur nga ato sisteme raketore.

Dhe një shembull që është shfaqur në mediat sociale tregon fluturimin ulët që përdorin pilotët ukrainas për të shmangur goditjen

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.