FSK furnizohet me 15 kamionë të firmës gjermane, Kurti: Serbia është agresive, por nuk trembemi

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë furnizuar me 15 kamionë multifunksionalë të firmës gjermane “Rheinmetall”. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një deklaratë për mediat këtë të martë tha se 10 kamionë janë blerë me paratë e buxhetit të shtetit dhe se 5 të tjerë janë donacione. “Ky është partneriteti që po bëjmë. Edhe marrim […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts