Fund trafikut te zona e Digës së Liqenit, Veliaj publikon pamjet e transformimit

Bashkia e Tiranës ka nisur një aksion për të transformuar infrastrukturën rrugore në çdo lagje të Tiranës.
Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet e ndryshimit rrënjësor pranë digës së Liqenit, ku rrethrrotullimi i ri ka lehtësuar ndjeshëm qarkullimin e mjeteve.

Kryqëzimi mes rrugëve Dora D’istria dhe Sami Frashëri ka qenë gjithmonë i ngarkuar nga lëvizja e mjeteve, duke qenë dhe një portë hyrëse e atyre që vinin nga juglindja.

Tashmë, hapja edhe e këtij segmenti ka sjellë rritje të lëvizshmërisë së mjeteve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts