Fundi i karrierës politike? Dy ditë para hapjes së procesit, Silvio Berlusconi ‘ndryshon mendje’, nuk do të jetë kandidat për presidencën e Italisë

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vendosur të mos kandidojë për presidencën e Republikës italiane, tha një burim në partinë Forza Italia për Reuters.

Ndërkohe vendimi eshte marre nga mbledhja e partive të qendrës së djathtë të Italisë e cila eshte ende ne vazhdim në kuadër të hapjes të hënën të procesit të zgjedhjeve presidenciale në parlamentin italian.

Per kandidaturen e tij ishte mbeshtetes edhe Manfred Weber, politikani konservator gjerman që kryeson grupin e Partisë Popullore Evropiane (EPP).

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.