Fundoset varka me emigrantë në Kanalin Anglez, disa persona dërgohen në spital

Disa persona janë dërguar në spital pasi një varkë me emigrantë u mbyt në Kanalin Anglez.

Një numër njerëzish u panë duke u nxjerrë nga një varkë shpëtimi me barela në Dover.

Ende nuk dihet se sa të rënda janë lëndimet e tyre. Zyra e Brendshme dhe Rojet Bregdetare janë kontaktuar për koment.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts