“Fushatat ikin dhe vijnë”- Majko falënderon kundërshtarët politikë: Respektuan shokun dhe mikun tonë që ndërroi jetë

SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko nga Pallati i Kongreseve ku bëri homazhe në nderim të deputetit të ndjerë Bashkim Fino, i cili humbi jetën nga koronavirusi, ka falënderuar kundërshtarët politikë të cilët iu bashkuan dhimbjes për vdekjen e parakohshme të ish-kryeministrit.

Majko tha se e vlerëson gjestin e kundërshtarëve politikë, ndonëse jemi në prag të zgjedhjeve.

“Jemi në një ditë të dhimbshme për të përcjellë një shok, një mik. Sot kam dhe një fjalë të veçantë për kundërshtarët politikë. Gjërat duhen thënë ashtu siç janë. I falënderoj që na respektuan shokun dhe mikun që ndërroi jetë. Fushatat ikin dhe vijnë”, tha Majko.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *