“Fusin bishtin ndër shalë dhe ikin”- Deputetët e opozitës live në FB pasi nuk ia dha fjala në Kuvend: Goditja më e fortë iu dha Xhaçkës

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të opozitës janë futur Live në FB, pasi drejtuesja e seancës Ermonela Felaj nuk i dha fjalën.

 

Këlliçi: “Duam të flasim me qytetarët, drejtuesja e seancës ia dha goditjen më të fortë Xhaçkës. nuk i dha mundësinë të mbrohet, që ti provojë qytetarëve se deputetët e opozitës po gënjejë. Kjo bëhet për ti mbyllur gojën e opozitës. Rama vjen fyen deputetët opozitës, atij nuk i ndodh asgjë. Ndërsa sot dy deputetëve të opozitës iu është ndaluar hyrja në Kuvend. Jemi si opozitë e vërtetë, që nuk është aspak e kapur e shitur. Drejtuesja e seancës mund të vazhdojë seancën krejt normalisht duke i dhënë fjalën të gjithë deputetëve që kanë kërkuar fjalën.

Nuk na dhe fjalën as për procedurë 20 minuta butonin shtypit.”

Hajde ti se je i jashtëligjshëm (i drejtohet Spahos me batutë).

Spaho: Fusin bishtin ndërshalë dhe ikin, nuk na lejojnë të flasin për integrimin evropian që nga viti 2013 ka stopuar. Si mund të integrohemi kur dëshirojmë të bëjmë amnisti fiskale penal, kur bëhemi bashkëpunëtor të krimit të organizuar ndërkombëtar.

Të ngrihen kundër projektit të Durrësit për të larë paratë e krimit. Ngrejnë zërin dhe mos harbohen me përfaqësuesit e Shqipërisë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *