“Futën në politikë gjuhën e rrugës”, Bardhi i përgjigjet Ramës: Një frikacak i kapur në flagrancë, futi në sallë 65 gardistë për ta mbrojtur

futen ne politike gjuhen e rruges bardhi i pergjigjet rames nje frikacak i kapur ne flagrance futi ne salle 65 gardiste per ta mbrojtur
futen ne politike gjuhen e rruges bardhi i pergjigjet rames nje frikacak i kapur ne flagrance futi ne salle 65 gardiste per ta mbrojtur

Gazment Bardhi i është përgjigjur reagimit të Edi Ramës, lidhur me situatën e krijuar sot në Kuvend. Bardhi shprehet se Edi Rama futi në sallë 65 gardistë, pasi sipas tij kishte frikë nga opozita.

“Edi Rama futi në politikë e parlament përfaqësues të krimit të organizuar, trafikantë, vrasës e hajdutë, duke e bërë Shqipërinë të vetmin vend në Europë që kishte nevojë për miratimin e një ligji për dekriminalizimin e politikës.

Sot si një frikacak i kapur në flagrancë me aferat korruptive miliona euro që hetohen e gjykohen çdo ditë nga drejtësia, kishte futur në sallën e Kuvendit 65 gardistë, për ta mbrojtur ndërsa miratonte si manikin buxhetin që financon vetëm PPP korruptive dhe projektet që injektojnë më shumë para për tenderat që kontrollohen nga krimi i organizuar”, shprehet Bardhi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts