Gara për Këshillin Bashkiak në Fier/ PS kryeson me 32 mandate, ‘BF’ 7. Lista me emrat

Pas zgjedhjes së kryetarit të ri të bashkisë së Fierit, vijon numërimi dhe për numërimin e votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak.

Deri më tani në Shkodër, janë numëruar 148 kuti nga 224 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 32 mandate, e ndjekur nga BF me 7 mandate dhe PSD me 5 dhe PD 4.

Sakaq, 1 mandat kanë siguruar edhe PDS, 1 Aleanca Liberale e Djathtë dhe 1 PDIU.

LISTA
KOALICIONI “BASHKE FITOJME”

1-Ilia Naun Fili
2-Eralda Zenel Gjino
3-Kristian Thimi Kina
4-Yllka Nail Sheshi
5-Rrapi Rako Gjika
6-Reljana Refat Varfi
7-Arben Llambri çuko

PARTIA SOCIALISTE
1-Anisa Llazar Pllaha
2-Gëzim Sulo Hajdëraj
3-Evis Kostandin Sema
4-Roel Xhemal Zoga
5-Antoneta Gjysho çunaj
6-Armand Servet Caushi
7-Fatbardha Isuf Merkaj
8-Rudi Thoma Daka
9-Morena Besnik Tushe
10-Elvi Arben Daka
11-Limonera Pandeli Bozha
12-Dule Udhëtim Troka
13-Edlira Kastriot Dyrmishaj
14-Ramadan Divit Mehmetaj
15-Diana Gjergji Joti
16-Florjant Petrit Lika
17-Mirela Veli Levanaj
18-Marjus Sotiraq Voja
19-Brunilda Kito Hoxha
20-Vasil Rapi Toska
21-Sonila Ristan Meço
22-Melsi Skender Bogdani
23-Elida Nasi Dhima
24-Algert Enver Braka
25-Merjeme Xhelal Ceka
26-Agron Llambi Profka
27-Valbona Kristaq Rrushi
28-Olsi Reshat Kumanaku
29-Erlinda Agron Tavanxhiu
30-Themion Harilla Mile
31-Vjollca Gani Lulaj
32-Saimir Latif Kazanxhiu

PSD
1-Arbër Agim çako
2-Arbesa Misir Musabelliu
3-Kreshnik Kleanthi Dapi
4-Floreta Besnik Gjino
5-Erald Hasan Majushi

PARTIA DEMOKRATIKE
1-Besnik Shaban Brahimaj
2-Suzana Kadri Rama
3-Endri Veledin Jaupaj
4-Shqipe Xheladin Morin

PDS
1-Sokol Luto Hoxha

ALEANCA LIBERALE E DJATHTË
1-Gentian Hasan Koçi

PDIU
1-Ylvi Sulejman Sulejmani

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts