Gara për Këshillin Bashkiak në Tropojë, koalicioni “BF” kokë më kokë me PS

Bashkia e Tropojës, një bastion historik demokrat, kwtw herw ka kaluar nw krah tw Partisë Socialiste.

Por në garën për këshillin bashkiak, PS dhe “Bashkë Fitojmë” konkurrojnë kokë më kokë.

Sipas hartës së përditësuar nga Panorama TV, deri më tani janë numëruar 5 nga 38 kuti votimi. Nga rezultatet e deritanishme, PS dhe BF ndajnë të njëjtin numër këshilltarësh bashkiakë, me nga 5 secili. Pas tyre renditet ADS me 2, PAD me 2, PSD me 2, PLL me 1, PUK me 1, PR me 1, BD me 1, PGJ me 1.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”:

Dritan Gjongecaj
Shefkie Haxhiaj
Besjan Gjonaj
Vjollca Oruci
Hamit Berisha

Partia Socialiste:

Afrim Brahaj
Sonila Nezaj
Arber Cakraj
Shote Bashaj
Perparim Sadikaj

ADS

Ardon Brecani
Rozana Ahmetaj

PAD: 
Shkelzen Oruci
Drilona Shpata

PDS: 
Arben Zenelaj
Zylfie Ndreaj

PLL: 
Vjollca Berbati

PUK:
Granit Kurmekaj

PR:
Arbjos Kovacica

BD: 
Adem Dushi

PGJ: 
Rrustem Gjonaj

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts