Gara për Tiranën/ Erion Veliaj kryeson me rreth 50 mijë vota më shumë se Belind Këlliçi

gara per tiranen erion veliaj kryeson me rreth 50 mije vota me shume se belind kellici
gara per tiranen erion veliaj kryeson me rreth 50 mije vota me shume se belind kellici

Në Bashkinë Tiranë nga 941 qendra votimi në total, deri më tani janë numëruar 823 prej tyre.

Kandidati i PS, Erion Veliaj kryeson rezultatin e numërimit të votave me 54.30 % (137.886 vota).

Nga ana tjetër kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi e ndjek me 34.94 % (88.732 vota), pra Veliaj kryeson me rreth 50 mijë vota.

Ndërsa kandidatët e partive të tjera, konkretisht Arlind Qori i Lëvizjes Bashkë ka marrë deri tani 4.80% të votave.

Roland Bejko me 4.27%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts