“Ga…ruci! Më shan djali i shokut Ali Manaj”- Spoti i PS për fushatën përplas aktorin Robert Ndrenika me gazetarin, Arben Manaj i përgjigjet: Partia jote e vjetër është PD-ja! Babai im…

pjimage - 2021-03-26T105829.191

Gazetari Arben Manaj i është përgjigjur publikisht me një status në rrjetet sociale, aktorit të mirënjohur Robert Ndrenika për debatin që lindi mes tyre për përfshirjen në spotin elektoral të PS-së.

Pasi Kryeministri Rama publikoi spotin e fushatës zgjedhore, ku narratori dhe personazhi kryesor është Robert Ndrenika, kjo u cilësua si “koritje e një burri” nga gazetari Manaj.

Por Robert Ndrenika zgjodhi ti përgjigjej kritikave ndaj tij me tone me te ashpra teksa  gazetarin e quajti si “ga…ruc”, duke i përmendur se ishte djalin e Ali Manajt (Sekretar partie në Gjirokastër).

Vetë gazetari Arben Manaj në reagimin e tij të gjatë në profilin në rrjete sociale, thotë se eshtrat e përmendura nga Ndrenika për babain e tij nuk i merr si mallkim, por si një ogur pozitiv.

“Babai im me lejo t’ju informoj nuk ka vdekur dhe eshte gjalle e shume mire ne Londer, edhe pas mallkimit tend, dhe ka bere edhe vaksinen, jo si personalitet, sic behen ne Shqiperi!

Nuk i kam thene qe me ke sulmuar si ne kohen e tij, nga pozicioni i luftes se kllasave!

Por jam i sigurt se do gezohet shume qe nje njeri si ju qe keni qene “me njolle” ne biografi ne kohen e karrieres se tij politike gjate komunizmit, ka lene PD qe ai e urren, dhe eshte futur ne partine e tij !

Eshte fiks, sic thoni ju ne postimin shares-mallkues: ” O Zot cfare cudirash ndodhin ne kete bote”!

Nje ish-deputet i PD-se antikomuniste, ne te njejten parti me Ish-Kryetarin e Parlamentit Shqiptar ne kohen e komunizmit!!!

POSTIMI I PLOTE I GAZETARIT ARBEN MANAJ

Nje sqarim per te madhin Robert Ndrenika!

I dashur Robert,

Lexova me dhimbje sharjet dhe epitetet me organe mashkullore ne adresen time, madje edhe mallkimet me ndjellje vdekje per babain tim! Thone se nga keto te fundit te shtohet jeta!

Gjithesesi, une kam respekt maksimal per ty si aktor dhe kaq, per te tjerat i ke ne postimin tim ne FB!

Me pelqeu referenca ndaj Phenianit vendi i cili ben votime pa asnje parti, sic beri partia jote e re e cila e imitoj Phenianin ne zgjedhjet e fundit lokale, pasi partia jote e vjeter eshte PD-ja, deputet i se ciles ju krenarisht keni qene!

Babai im me lejo t’ju informoj nuk ka vdekur dhe eshte gjalle e shume mire ne Londer, edhe pas mallkimit tend, dhe ka bere edhe vaksinen, jo si personalitet, sic behen ne Shqiperi!

Nuk i kam thene qe me ke sulmuar si ne kohen e tij, nga pozicioni i luftes se kllasave!
Por jam i sigurt se do gezohet shume qe nje njeri si ju qe keni qene “me njolle” ne biografi ne kohen e karrieres se tij politike gjate komunizmit, ka lene PD qe ai e urren, dhe eshte futur ne partine e tij !

Eshte fiks, sic thoni ju ne postimin shares-mallkues: ” O Zot cfare cudirash ndodhin ne kete bote”!

Nje ish-deputet i PD-se antikomuniste, ne te njejten parti me Ish-Kryetarin e Parlamentit Shqiptar ne kohen e komunizmit!!!

Ai kenaqet pa mase duke pare ne satelit filmat e realizmit socialist ne Digitalb, ku ju i Madhi Robert Ndrenika, keni shkelqyer me klasin tuaj te aktrimit ndaj te cilit une si shume shqiptare, perulem me shume respekt!

Dhe vetem per kaq, jo me shume!

Me respekt

Arben Manaj
Londer

Djali krenar i Ali Manajt qe i mbetet besnik idealeve te tij komuniste dhe nuk eshte bere me PD!

arben manaj666

Postimi i Robert Ndrenikës dje:

O Zot cfarë cudirash ndodhin në këtë botë!!! Djali i shokut Ali Manaj më shan se paskam bërë një spot për fushatën elektorale.

Nuk jam kundër por vetëm se…më shan nga Londra!!!

Në vitet 1967 dëgjova emisionin e fundit të Radio Londrës në gjyhën shqipe…U mërzitëm se menduam që Anglia nuk po na përfill si popull…dhe sot ky ga…ruci më shan nga Londra!

Nuk do kisha thënë as gjysëm fjale po të më shante nga Pheniani se këtu do të preheshin të qeta eshtrat e shokut Ali Manaj (sekretar i parë në Gjirokastër) Perëndia të më ndjejë!!!

robert ndrenika print

LEXO ME SHUME KETU

U rreshtua me PS, reagon për herë të parë aktori Robert Ndrenika: Zot çfarë çudirash! Më shan djali i shokut Ali Manaj pse paskam bërë spot. Ky ga..ruci…

ben manaj per robert ndreniken

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.