Gati dosja, Gjykata Speciale së shpejti nis procesin gjyqësor për një tjetër ish-lider të UÇK-së

HAGË

Gjykata Speciale së shpejti nis procesin gjyqësor edhe për ish-liderin e UÇK0së, Salih Mustafën.

Ai është arrestuar dhe ndodhet në Hagë, teka Prokuroria Speciael për 7 maj ia kalon trupës gjykuese dosjen e plotë të çështjes.

Ndërkohë është caktuar edhe trupa gjykuese, por Salih Mustafa është arrestuar që në shtator të vitit të kaluar.

“Ky caktim u bë pas njoftimit prej Gjykatësit të Procedurës Paraprake se dosja e plotë e çështjes Prokurori i Specializuar k. Salih Mustafës (KSC-BC-2020-05) do të jetë gati për t‘iu kaluar Trupit Gjykues më 7 maj 2021.”- thuhet në njoftim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.