Gazeta spanjolle publikon detaje të kontratës së Messit me 555 milione euro

messi 555 milione euro

FC Barcelona po kërcënon me veprim ligjor kundër një gazete spanjolle për publikimin e detajeve të kontratës më të fundit të Lionel Messi me klubin e futbollit.

Sipas El Mundo, marrëveshja e Argjentinasit me Barçën vlen deri në 555 milion € në katër sezone. Wasshtë nënshkruar në 2017.

Në faqen e saj zyrtare, klubi tha se mohon çdo përgjegjësi për botimin e dokumentit dhe do të ndërmarrë veprimet e duhura ligjore kundër gazetës për çdo dëm që mund të shkaktohet si rezultat i botimit.

Në rrugët e Barcelonës, kishte kritika për sasinë e parave të përfshira, por edhe një kuptim të vlerës së lojtarit.

“Presidenti i klubit po luan bixhoz me paratë tona,” tha punonjësi i zyrës Roger Massana. “Unë mendoj se janë shumë para për ato që ky lojtar po i jep Barçës. Unë mendoj se janë shumë”.

Por mekaniku Antonio Troya ishte më mbështetës.

“Unë mendoj se nëse disa futbollistë marrin më shumë para sesa sportistët e tjerë, kjo është për shkak se ata gjithashtu i gjenerojnë ato para. Unë mendoj se nëse futbollistët gjenerojnë më shumë të ardhura sesa sportistët e tjerë, atëherë pse nuk duhet të paguhen në përputhje me rrethanat. Të drejtat e medias, të drejtat e imazhit. nuk do të ishte i drejtë. Nëse ai nuk do të gjeneronte kaq shumë miliona të ardhura në një klub të madh që nuk do të paguhej ato para “.

Kontrata e Messi besohet të jetë më e shtrenjta e rënë dakord ndonjëherë me një atlet në çdo sport dhe ai do të duhet të paguajë rreth gjysmën e kësaj në taksë.

Raporti pretendon se ai tashmë ka siguruar më shumë se 510 milion € të ardhura për klubin.

Rrjedhja vjen ndërsa Barcelona përpiqet të menaxhojë një borxh të madh të krijuar kryesisht për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.