Gazetarë, mjekë dhe juristë, Lapaj prezanton emrat e disa prej aktivistëve të lëvizjes “Shqipëria Bëhet”: Kemi rendur pas cilësisë

Aktivisti Adriatik Lapaj, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Open”, në News24, ka folur në lidhje me lëvizjen e re “Shqipëria Bëhet”, e cila u prezantua zyrtarisht dje.

Lapaj prezantoi disa nga emrat e aktivistëve të lëvizjes “Shqipëria Bëhet”, ku mes tyre janë emra të shquar mjekësh, gazetarësh, aktorësh dhe juristësh. Sakaq ai tha se lëvizja ka endur pas cilësisë.

“Lëvizja ka shumë emra të njohur. Unë dua të theksoj se ne kemi rendur pas cilësisë. Një pjesë nuk janë personazhe të famshëm, por profesionit të shkëlqyer. Edlira Çepani, Florjan Binaj, Genti Kame, Edona Haklaj, Arjan Konomi, avokatja Dorina Ndreaj, kolegu tjetër Ersi Çela, Dritan Hoti, Etleva Merko, etj. Është një ekip ku njerëzit janë jo të përfolur si të korruptuar”, tha Lapaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts