Gazetari gjerman: Absurde që Kurti kërcënohet me sanksione, por jo Vuçiç edhe Dodik

Michael Martens, gazetar i Frankfurter Allgemeine Zeitung, e ka quajtur absurd kërcënimin Bashkimit Evropian me sanksione ndaj Kryeministrit Kurti ndërsa diçka e tillë s’po ndodh me Presidentin e Serbisë Vuçiç dhe të Republika Srpska Dodik. Gazetari thekson se BE-ja e kërcënon me saknsione Kosovën, ndërsa ndaj Serbisë është e butë. Në një postim në profilin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts