Gazment Bardhi bojkoton mbledhjen e Kryesisë së PD, u kërkon që të mbledhin Këshillin Kombëtar

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e Kryesisë së thirrur nga 1/5 e anëtarëve të PD zyrtare.

Mbledhja është thirrur me qëllim shqyrtimin e tre çështjeve:

1- Miratimin e grupeve të punës për mbikqyrjen e procesit të evidentimit të listave të anëtarësisë në Degët e PDSH;

2- Miratimin e rregullores së brendshme “Mbi modalitetet e procesit zgjedhor për Kryetar të Partisë Demokratike”:

3- Plotësimin e vakancave dhe emërimin e anëtarëve të Komisionit Zgjedhor; 4- Diskutim mbi propozimet e Sekretarit të Përgjithshëm.

Gazetari Osman Stafa raporton për BalkanWeb se Gazment Bardhi i ka kërkuar Kryesisë të mbledhë Këshillin Kombëtar për të miratuar vendimet për zgjedhjet e 29 korrikut, e po ashtu edhe për miratimin e Komisionit Zgjedhor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts