Gazment Bardhi intervistë për News24, zbulon ç’po “gatuhet” në PD: Jemi drejt bashkimit të opozitës, në një koalicion të gjerë

gazment bardhi interviste per news24 zbulon cpo gatuhet ne pd jemi drejt bashkimit te opozites ne nje koalicion te gjere
gazment bardhi interviste per news24 zbulon cpo gatuhet ne pd jemi drejt bashkimit te opozites ne nje koalicion te gjere

Kreu i Grupit të PD, Gazment Bardhi, në një intervistë për News24 me gazetarin Osman Stafa, ka deklaruar se tashmë janë drejt bashkimit të opozitës në një koalicion të gjerë opozitar.

Bardhi ka komentuar po ashtu edhe masën e arrestit në shtëpi të Sali Berishës, duke e cilësuar si një masë të panevojshme, ndërsa ndërprerja e komunikimit me publikun sipas tij është tejkalim.  Sipas tij Prokuroria mund ta kishte hequr masën.

“Kemi lënë mënjanë konfliktin, në fokus bashkimi. Po punojmë për bashkimin në një formacion të opozitës dhe shumë shpejt do të kemi zhvillime sa i përket bashkimit”, është shprehur ai ndër të tjera.

“Ligji i PS për Komisionet Hetimore, mekanizëm i mazhorancës. I jam drejtuar me letër zyrtare Presidentit Begaj. Presidenti të ngrihet në lartësinë e përfaqësuesit të popullit”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts