Gëlltiti tapën e një shisheje, humb jetën vogëlushja 1 vjeçare! I ati: Ajo po luante, kur… S’mund të hyj në shtëpi, gjithçka më kujton vajzën

gelltiti tapen e nje shisheje humb jeten vogelushja 1 vjecare i ati ajo po luante kur smund te hyj ne shtepi gjithcka me kujton vajzen

Një vogëlushe rreth 1 vjeç e gjysmë, Elettra, është mbytur pasi gëlltiti një tapë shisheje. Pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar dhe shtrimin e saj në terapi intesive në spitalin e Padovës, ajo s’ka mundur të mbijetojë.

a

Sipas Il Mattino di Padova, prindërit e vogëlushes kanë bërë menjëherë manovrat e para për të zhbllokuar rrugët e frymëmarrjes, por vajza e vogël kishte gjithnjë e më shumë vështirësi që të merrte frymë.

Babai i Elettra-s më pas vendosi ta çonte vajzën e tij me makinë në spitalin aty pranë, ku mjekët tentuan që ta shpëtonin por pësoi arrest kardiak për shkak të vështirësisë për të marrë frymë.

Mësohet se vajzës iu ishte hequr tapa e shishes nga trakeja, por gjendja e saj vijoi të ishte shumë e rëndë.

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts