“Gërdeci”/ Gjykata urdhër policisë të gjejnë sekretare e ish-ministrit Bumçi. Mihal Deljorgji dhe Dritan Minxolli…

gerdeci gjykata urdher policise te gjejne sekretare e ish ministrit bumci mihal deljorgji dhe dritan
gerdeci gjykata urdher policise te gjejne sekretare e ish ministrit bumci mihal deljorgji dhe dritan

Ka patur disa zhvillime në procesin ndaj ish-ministrit Mediu si përgjegjës për

Gazetarja Klodiana Lala raporton se gjykata relatoi se Ministria e Drejtësisë i hapi rrugë një letër porosie në SHBA për marrjen e një dëshmitari në pyetje.

Letërporositë që drejtohen drejt SHBA duan kohë të procesohen.

Gjykata urdhërojë policinë të gjejë dëshmiraren Anjola Agolli sekretare e ish-ministrit të Drejtësisë Aldo Bumçi, mbi mbishkrimin për Shkëlzen Berishën, shkresë që ka dalë nga kjo zyrë.

Gjykata ka kërkuar gjithashtu përsëritjen e fletethirrjen për Mihal Deljorgjin dhe Dritan Minxolli.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts