“Gërdeci”, marrja në pyetje e 5 shtetasve amerikanë shkakton debate në gjyqin për Mediun. Ja çfarë vendosi GJKKO

gerdeci marrja ne pyetje e 5 shtetasve amerikane shkakton debate ne gjyqin per mediun ja cfare vendosi gjkko
gerdeci marrja ne pyetje e 5 shtetasve amerikane shkakton debate ne gjyqin per mediun ja cfare vendosi gjkko

Debate në sallë ka shkaktuar mënyra se si do merret dëshmia e 5 shtetasve amerikanë sa i takon procesit të Gërdecit.

Gjykata ka pohuar se do t’i qëndrojë vendimit për pyetjen e tyre mes letërporosive, ç’ka ka hasur në kundërshtinë e avokatëve, që kanë kërkuar pyetje përmes video-konferencës.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për BalkanWeb se pavarësisht pretendimeve, gjykata ka vendosur që shtetasit amerikane t’i pyesë përmes letërporosisë. Seanca e radhës në 9 prill.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts