“Gëzimi i parë i nanës…”/ Vdes nga COVID fotografi i njohur shqiptar, e ëma rrëqeth me postimin në rrjete sociale (FOTO)

Është ndarë nga jeta në moshë të re fotografi i njohur nga Kosova, Meddy Huduti. Fotografi ka ndërruar jetë pas infektimit me COVID. Në një postim prekës në rrjetet sociale, nëna e tij, Ikballe Huduti bën me dije se i biri humbi jetën si pasojë e infektimit me Covid-19.

“Gëzimi i parë i nanës biri im Ahmedi sonte na la përgjithmonë. Ne te Zotit jemi dhe Atij do ti kthehemi, po sot babai i Noah Husejnit na la pa prit pas infektimit me Covid dhe me shtrëngim gjoksi. Shkove bir Ahmed, ma la me plagë zemrën time edhe për sa kam jetë. Por do të duroj se Zoti kështu paska desht. Zoti vendosi te më sprovojë edhe me këtë dhimbje qe qenka kapak i te gjitha dhimbjeve që mund të ekzistojnë në botë”, ka shkruar Huduti.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.