Gjahtari në Florida kap krokodilin gjigand, frikësonte banorët prej 80 vitesh

gjahtari ne florida kap krokodilin gjigand frikesonte banoret prej 80 vitesh
gjahtari ne florida kap krokodilin gjigand frikesonte banoret prej 80 vitesh

Një gjahtar nga Mississipi publikoi në rrjetet sociale disa foto, ku tregon se ka vrarë një krokodil gjigand në një liqen në jug të Floridas.

Krokodili 4 m i gjatë që peshonte më shumë se 400 kg dyshohet se jetonte prej më shumë se 80 vitesh në ujërat e liqenit dhe ishte një shqetësim për banorët e zonës, pasi shpesh herë ushqehej me bagëtitë e tyre.

Doug Borries, një gjuetar me përvojë që zotëron televizionin Dynamic Outdoors e shfaqi prenë e tij në faqen e tij në Facebook pasi e kishte njoftuar një mik.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts