Gjenden mbetje kockore njeriu në Tepelenë, policia jep detajet e para

gjenden mbetje kockore njeriu ne tepelene policia jep detajet e para
gjenden mbetje kockore njeriu ne tepelene policia jep detajet e para

Mbrëmjen e sotme, në afërsi të një shpelle në vendin e quajtur “Gurti i Lenecit”, në njësinë administrative Lopës, Tepelenë, është gjetur një mbetje kockore (gjysëm kafkë), që dyshohet se i përket një qenie humane.

Nga këqyrja paraprake dyshohet të jetë e vjetër dhe se mund të jetë sjellë në afërsi të shpellës, nga ujërat e lumit në këtë zonë.

Gjatë kontrollit të territorit, shërbimet e Policisë nuk kanë gjetur mbetje të tjera kockore.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të këtij rasti.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts