​Gjenden mbetje mortore në Prishtinë, dyshohet se janë të një shqiptari të zhdukur

Ekipet e Institutit të Mjekësisë Ligjore bashkë me ato të EULEX-it dhe Policisë së Kosovës kanë gjetur mbetje mortore në varrezat e Muhaxherëve në lagjen “Mati 1” në Prishtinë, dhe sipas ekspertëve dyshohet se i përkasin një personi të nacionalitetit shqiptar, i vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë. Mbetjet u gjetën gjatë gërmimeve që […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts