Gjendet i vdekur aktori amerikan

08:46 07/09/2021

Aktori i njohur amerikan Michael K. Williams Ă«shtĂ« gjetur i vdekur nĂ« apartamentin e tij nĂ« Nju Jork. 54-vjeçari ka qenĂ« i njohur mĂ« sĂ« shumti pĂ«r rolin nĂ« serialin dramatik ‘The Wire’ tĂ« transmetuar nĂ« HBO.

Mediat amerikane, duke iu referuar burimeve, raportojnë se aktori 54-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e mbidozës. Por kjo teori nuk është konfirmuar ende zyrtarisht.

Michael K. Williams ka qenĂ« mĂ« parĂ« i nominuar pĂ«r tre çmime “Emmy”, si dhe kishte diskutuar hapur luftĂ«n e tij me drogĂ«n ndĂ«r vite.

Zëdhënësi i Policisë së Nju Jorkut u tha mediave se autoritetet shkuan në apartamentin e aktorit 54-vjeçar në Brooklyn, pasi ishin njoftuar me telefonatë urgjente.

Shumë aktorë të njohur kanë reaguar duke shprehur ngushëllimet për ndarjen e papritur nga jeta të 54-vjeçarit. Për rrjetin HBO, ky lajm ishte shokues.

“Jemi tĂ« shkatĂ«rruar pasi mĂ«suam pĂ«r vdekjen e Michael Kenneth Williams, njĂ« anĂ«tar i familjes HBO pĂ«r mĂ« shumĂ« se 20 vjet. Teksa bota njeh talentin e tij tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m si artist, ne e njihnim Michael si njĂ« mik tĂ« dashur dhe ishte i respektuar nga tĂ« gjithĂ« ata qĂ« kishin privilegjin tĂ« punonin me tĂ«. I shprehim familjes ngushĂ«llimet tona pĂ«r kĂ«tĂ« humbje”, thuhet nĂ« reagimin e HBO. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.