Gjendet një pako e dyshimtë, evakuohet aeroporti i Manchesterit, policia në vendngjarje

Një alarm evakuimi u dha në aeroportin e Mançesterit, pas raporteve për një pako të dyshimtë që ishte gjetur .

Sipas një dëshmitari okular në rrjetin Manchester Evening News, familja e tij u evakuua nga Terminali 2.

Sidoqoftë, nuk kishte atmosferë tensioni kur njerëzit u larguan nga dyqanet përreth në zonën e aeroportit. Policia po shkon në vendngjarje për të hetuar ngjarjen, ndërsa ende nuk është sqaruar se çfarë përmbante pako.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.