Gjendja shëndetësore e Putin e rënduar? Këmbët dhe duart i lëviz në mënyrë të pakontrolluar, si “paranojak” prej COVID i detyroi fëmijët të… (VIDEO)

Gjendja shëndetësore e presidentit rus Vladimir Putin nuk duket të jetë më e mira e mundshme, duke parë që shfaqjet e tij në publik janë shoqëruar që nga fillimi i luftës në Ukrainë, me lëvizje të pakontrolluara të duarve apo këmbëve.

Gjatë një takimi me fëmijët e shkollave në Kaliningrad, Putin tregoi shenja të mëtejshme të shëndetit të tij të përkeqësuar, teksa kamera ka fokusuar këmbët e tij që mundet t’i mbajë nën kontroll me shumë vështirësi.

Gjatë fjalimit propagandistik për fëmijët rusë, udhëheqësi i Kremlinit përpëlitet në karrigen e tij dhe teksa i kapi një prej mbështetësve të tij krahun me njërën dorë, u pa të bënte edhe gjestikulim me një grusht të shtrënguar fort.

Sipas mediave ndërkombëtare, Putin kishte urdhëruar secilin prej fëmijëve me arritje të larta në shkollë të karantinoheshin nga Covid për dy javë përpara takimit në Kaliningrad.

Presidenti është rrënuar me thashethemet për shëndetin e tij të sëmurë dhe është parë rregullisht duke

Gjatë tubimit, Putin u foli fëmijëve të vegjël për rëndësinë e mësimit të një versioni të historisë të miratuar nga Kremlini dhe iu referua Ukrainës si një ‘enklavë anti-ruse’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *