Gjenerali gjerman i NATO-s ngre shqetësimin: Më shumë ushtarë do të nevojiten në Kosovë

Gjenerali gjerman i NATO-s, Ralf Hammerstein, ka paralajmëruar se më shumë ushtarë do të nevojiten në të ardhmen në Kosovë për ta ruajtur paqen dhe stabilitetin, pasi sipas tij, situata në Ballkanin Perëndimor vazhdon të jetë e brishtë. Nga prilli i vitit 2023, Hammerstein ka këshilluar ushtarakisht Qeverinë e Kosovës si drejtor i Ekipit Këshillues […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts