Gjenocidi gjatë luftës, Kosova bën gati padinë kundër Serbisë, Konjufca: Kemi punuar çdo ditë për këtë fakt

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se Kosova është afër përfundimit të padisë kundër gjenocidit të Serbisë ndaj popullit të Kosovës. Konjufca pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, ka thënë se për padinë ndaj Serbisë janë kryer konsulta me personat më profesionistë. “Prej ditës kur është bërë ndryshimi i madh dhe ka […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts