Gjermanët vështirë të “harrojnë” Merkel, i japin “lamtumirën” me ëmbëlsirën e veçantë (FOTO)

Angela Merkel po numëron ditët e fundit në krye të shtetit gjerman. Ajo ka paralajmëruar largimin pas 16 vitesh në detyrën e kancelares.

Ky vendim, është pritur me hidhërim nga banorët, pasi në këto vite e kanë vlerësuar së tepërmi rolin dhe punën e bërë nga Merkel.

Një kompani ëmbëlsirash ka krijuar disa biskota që kanë të stampuar fytyrën e kancelares.

“Është dhuratë për përkrahësit ose kundërshtarët e Angela Merkelit, e cila do të tërhiqet dhe e cila e ka përfunduar shërbimin e saj. Ne shpresojmë që ndokush do ta vendos këtë kujtim ndokund në shtëpi”, tha Thomas Zuber, menaxher i kompanisë “Odenëaelder Marzipan” në Bavari.

“I kemi përgatitur që të qëndrojnë dy vjet, prandaj njerëzit mund t’ia zgjasin kohën Merkelit edhe për dy vjet” shtoi Zuber duke qeshur.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.