Gjermani, dy të vdekur pasi një makinë shtypi kalimtarët

Një makinë përplasi një grup njerëzish në qytetin lindor gjerman Leipzig, duke vrarë dy persona dhe duke lënë dy të tjerë të plagosur, njoftoi policia.

Autoritetet besojnë se ky ishte një aksident, ndërkohë mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi incidentin.

Makina drejtohej nga një burrë 50-vjeçar, njoftoi agjencia e lajmeve DPA.

Nuk ka informacione të menjëhershëm mbi identitetin e viktimave.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *