Gjermani, Maas: T’i jepet fund dhunës dhe të rifillojnë bisedimet mes Izraelit dhe palestinezëve

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas bëri thirrje sot për t’i dhënë fund e dhunës në Lindjen e Mesme dhe i kërkoi Izraelit dhe palestinezëve të rifillojnë bisedimet.

“Ajo që duhet tani është fundi i sulmeve me raketa, fundi i dhunës dhe rifillimi i bisedimeve mes izraelitëve dhe palestinezëve për një zgjidhje me dy shtete”, theksoi Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas në një mesazh në Twitter duke e cilësuar situatën shumë të rëndë/ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *