Gjermani, Spahn propozon më shumë lehtësira për të vaksinuarit kundër COVID-19

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn bëri thirrje sot për më shumë lehttësira për të vaksinuarit kundër COVID-19, pasi të ketë kaluar vala e tretë e rasteve.

“Ata mund të gëzojnë, me faza, liri më të mëdha, përfshirë mundësinë për të frekuentuar dyqane dhe parukeri”, tha Spahn për gazetën “Bild am Sonntag”.

Gjithashtu, sipas institutit për Kontrollin e Sëmundjeve Robert Koch (RKI), personat që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës nuk janë të detyruar t’i nënshtrohen një karantine.

Megjithatë, Spahn vuri në dukje se përparësia e parë është trajtimi i valës së tretë aktuale të infeksioneve/ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.