Gjermani, sulm me thikë në qytetin Wurzburg

Të paktën tre njerëz u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën, disa prej tyre seriozisht, në një sulm me thikë në qytetin Wurzburg të Gjermanisë.

Policia gjermane njoftoi se sulmuesi sulmoi kalimtarët në Sheshin Barbarossa të qytetit.

Sipas raportimeve të mediave lokale, policia ndaloi sulmuesin duke e qëlluar në këmbë dhe e arrestoi.

Ambulancat kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *