Gjermania dhe Franca refuzojnë sërish kërkesën ruse për të paguar gazin në rubla

Gjermania dhe Franca refuzojnë sërish kërkesën ruse për të paguar gazin në rubla.

Ministri gjerman i ekonomisë, Robert Habeck tha se Gjermania është e përgatitur për të gjitha skenarët, duke përfshirë ndalimin e flukseve të gazit rus në Europë.

Ministri francez i Financave Bruno Le Maire, konfirmoi se Franca dhe Gjermania kundërshtuan kërkesën e Rusisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com