Gjermania e shqetësuar për tensionet Serbi-Kosovë: Palët të zgjidhin urgjent konfliktin

gjermania e shqetesuar per tensionet serbi kosove palet te zgjidhin urgjent konfliktin
gjermania e shqetesuar per tensionet serbi kosove palet te zgjidhin urgjent konfliktin

Gjermania ka shprehur shqetësim për tensionet mes Serbisë dhe Kosovë, pasi mosmarrëveshja për targat ka shtuar tensionet.

“Mund t’ju them se jemi shumë të shqetësuar për përshkallëzimin e situatës. Apeli ynë është urgjent për të dyja palët në konflikt që të përmbahen nga përshkallëzimi i mëtejshëm dhe ta zgjidhin këtë konflikt në bisedime të drejtpërdrejta. Bëhet fjalë për të bërë kompromise pragmatike tani,” ka thënë Andrea Sasse, zëdhënëse e Ministrisë së Jashtme gjermane.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts